mikrofiber bez bayiliği klima bayilik
Hacıalioğlu çiğ köfte

Sonax Bayilik Veriyor   Bayilik Veriyor

Sonax Bayilik
 • Güncellenme 21 Aralık 2017
 • Başvuru 799
 • Okunma 92433
Oto Bakım Kategori Sponsoru
teknolog

auto wax bayilik

İşin Özeti
 • Gerekli Sermaye -
 • İsim Hakkı BedeliYok -
 • Yatırım Geri Dönüşü - Ay
 • Şube Sayısı
 • Ortalama Kar Marjı50

Sonax Bayilik  : Köklü oto bakım firması bayilik veriyor.

Yetkili Firma : AUTON OTOMOTİV SAN ve TİC. A.Ş

Sonax Bayilik Hakkında

Auton Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. 2001 yılında, Almanya 'da car sektöründe yüzyılın en iyi markası seçilen SONAX' ın Türkiye, Kuzey Irak, Kuzey Kıbrıs ve Türk Cumhuriyetleri bölgeleri genel Distribütörlüğü’nü aldı.
SONAX Türkiye'de 2001 yılından bu yana geliştirdiği araç bakım, detaylı temizlik ve boya koruma hizmetleri, bu hizmetlerin sunulduğu servis konsepti ve bu konseptin kurumsal bir kimlik içinde uygulandığı SONAX Uygulama Merkezi bayiliklerinden oluşan sistemi sayesinde Türkiye'de de bu işin öncüsü ve kurucusu olmuştur.
Aynı yıl kendisinin geliştirdiği SONAX Uygulama Merkezi Konsepti (SUM) projesi kapsamında araç temizlik, bakım ve koruma hizmetlerinin Alman standartlarına göre sunulduğu SONAX Profesyonel car care uygulama merkezi bayiliğini Türkiye' de hayata geçirdi ve 10 yıl gibi kısa bir sürede 100 bayi ye ulaşarak büyük bir başarı elde etti. Bu başarı sayesinde SONAX Almanya GmbH tarafından 2007 yılında, SONAX’ın Dünya'daki 103 distribütörü arasında, birincilikle ödüllendirildi.
Ayrıntıları web sitemizde görüleceği üzere SONAX Almanya'da ünlü markalar danışma kurulu “Marken Des Jahrhunderts” tarafından car care sektöründe 2012 yılında yüzyılın en iyi markası “Brand of the century)”seçildi. Uzmanlara göre 60 yıldır car care sektöründe faaliyetlerini kusursuzca icra eden SONAX'ın bu sektörde yüzyılın markası seçilmesi SONAX'ın inovasyon, insan ve çevreye verdiği önem, kalite ve müşteri memnuniyetine yönelik çalışmaları sonucunda olmuştur.
SONAX Almanya Kamu İstatistik Kurumu niteliğindeki DESTATIS ADAC kurumunun verilerine göre Almanya'da 2006-2012 tarihleri arasında Car Care sektöründe pazarın lideridir. SONAX yine 2006-2012 tarihleri arasında Almanya'da tüketiciler ve onlar adına test yapan basın kuruluşları tarafından Almanya'nın en iyi markası seçilmiştir.
2013 yılında Amerika' da Cam güneş ve güvenlik filmler üreticisi, Amerika' nın best brand cam filmi markası olan ASWF (Amerikan Standar Window Film)'nin Türkiye genel distribütörlüğünü de bünyesine katan Auton A.Ş. Kurumsal yapısı, profesyonel ekibi, hızlı karar alma yeteneği ve mükemmelliyetçi yaklaşımının yanı sıra çalışanları, bayileri ve müşterilerinin memnuniyetinden doğan sinerji ile büyümesini sürdürmektedir.
Bayi Olmadan Mutlaka Okuyun
Car care sektörü her geçen gün çok daha fazla gelişiyor. Son dönemde basında çıkan haberler de Car Care Sektörü’nü 2010 ve sonrasındaki dönemin en gözde sektörleri arasında gösteriyor.
SONAX Genel Merkezi’ne gelen bayilik başvurularında da son dönemde ciddi bir artış olduğunu görüyoruz. Bu da 2010 ve sonrası ile ilgili haberlerin ne derece doğru olduğunu daha şimdiden gösteriyor.
Car care karlı olduğu kadar yatırım masrafları da olan bir iş. Gelen birçok başvurudan da görüyoruz ki birçok işletmeci de yanlış kararlar, yanlış bilgilendirilmeler yüzünden ciddi sıkıntılar yaşıyor.
Car care sektörü içinde yer almak isteyenler için çalışacakları, bayilik yapısı içine girecekleri şirketleri seçmeden önce dikkat etmeleri gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz. Bu maddeler dikkate alınmadan yapılacak olan yatırım sonucunda %100’e yakın oranlarda başarısızlık ve maddi zararla karşılaşabilirsiniz. Car care sektörüne girmeden önce görüştüğünüz şirketten aşağıdaki soruların karşılığını mutlaka alın;
Bayiliğini alacağınız şirketin menşeiini araştırın. Sektör içinde birçok firma Almanya, Amerika, İtalya vb. menşeiili marka olduğunu iddia etmesine rağmen maalesef bu söylemlerin birçoğu gerçeği yansıtmıyor. Firmanın gerekirse yurtdışındaki adres, telefon ve web adreslerini isteyin, internetten araştırma yapın, anlaşmaya çalıştığınız firmanın bu adreslerden resmi distribütör olup olmadığını öğrenin. Bu araştırma sonucunda Türkiye’de faaliyet gösteren ve yurtdışındaki büyük firmaların Türkiye Distribütörü olduğunu söyleyen birçok firmanın bu söylemlerinin gerçeği yansıtmadığını, yurtdışında böyle bir şirketin olmadığını göreceksiniz.
Görüştüğünüz kişilerin görevini ve yetkisini öğrenin.
Bayiliğini alacağınız şirketin grubu içindeki car care ağırlığını inceleyin. Birçok şirket yan iş, ek iş olarak sadece ürün satmak için bu car care sektörüne giriyor, girmeye çalışıyor. Amaç sadece ürün satmak olunca da yaptığınız yatırım sadece bu şirketlere para kazandırıyor, sizin içinde ciddi bir zarar olarak kalıyor.
Görüştüğünüz firmanın mutlaka web sitesini inceleyin. Web sitelerinin uzantılarının com.tr olmasına özellikle dikkate edin. Bu çalışacağınız firmanın kurumsallığını gösterecektir.
Değişen kanunlarla birlikte ürünler için de ciddi yaptırımlar geliyor. Görüştüğünüz şirketlerin ISO 9000, TÜV gibi dünya standartlarını sağlayan sertifikaları mutlaka isteyin. Türkiye’de bu sertifikaların sahtelerinin de çok kolay olarak yapıldığı düşünüldüğünde ürün ambalajları üzerinde de bu sertifikaları isteyin.
Çalışacağınız firmaların mutlaka ürünlerini görün. Anlaştığınız firmanın size sadece bir tabela mı yoksa gerçek bir sistem mi satmaya çalıştığını öğrenmek için ürünlerin üretim yerini öğrenin. Yasal olarak üretilen her ürünün üzerinde mutlaka üretim yeri detaylı olarak yazılmak zorundadır.
Çalışacağınız firmanın son 1 yıllık reklam çalışmalarını inceleyin. Yaptığı kampanyaları sonuçları ile öğrenin.
Bayiilik sirkülasyonunu inceleyin. Kısa süre içinde 10 bayi olan bir şirketin bir süre sonra 100 bayiiye ulaştığını yine kısa süre sonra bayii sayısının yarı yarıya azaldığını görebilirsiniz. Bu değişim de size şirketin yapısı ile ilgili sağlıklı bir bilgi verecektir.
Dünya ve Türkiye’deki partnerlerini inceleyin. Hangi firmalarla ne derece işbirliği yapıldığı da belirleyici olacaktır. Ama burada dikkat edilmesi gereken nokta çok fazla alanda çalışan firmaların diğer alanlardaki işbirliğini car care sektörü içinde göstermeye çalışması, buna dikkat etmek lazım.
Ürün portföyünü mutlaka inceleyin. 3-5 kalem ürünle bu sektörde çalışamaya çalışan firmalar var. İç ve dış uygulamada kullanılan tüm ürünleri anlaşma yapmadan önce görün.
Eğitim çalışmaları hakkında detaylı bilgi alın. Eğitim Müdürü ile görüşün.
Size sunulan paket içindeki tüm ürün ve aparatları inceleyin. Dokümanları inceleyin.
Ürünlerin konsantre derecesini inceleyin. Kullanımı ile ilgili detaylı bilgi alın.
Yurtdışından gelen eğitmenlerin periyodu ile ilgili bilgi alın.
Ürün tedariği ile ilgili garanti alın. Bugün 1,5-2 ayda ürün sevkiyatını ancak yapabilen birçok firma bu sektörde hayatını sürdürüyor. Ürünün sevkiyat süresi en fazla 1 hafta olmalı.
Ürünler galonla satılacaktır ve size teklifi de böyle yapılacaktır ama galonların litresini mutlaka sorun. 2 litrelik galonda var 25 litrelik galonda.
Bu maddeler ışığında yapılacak olan bayilik anlaşmaları size her anlamda ciddi kazanımlar getirecektir. Dünya çapında bir firmanın kendi bölgeniz içinde Bölge Bayiliği’ni almış olacaksınız çünkü. Ancak bu maddelerin sağladığı gerekler karşılanmıyorsa car care sektörü için yapacağınız girişim sonuçsuz kalacak, yaptığınız masraflar boşa gidecektir.
Başarılı ve bol kazançlı yatırım yapmanız umudumuzla...
 • Bayilik / Franchise Görüşmelerinin İşleyiş Sırası : Başvuru sonrası telefon ile ön görüşme ve bilgilendirme,
  Karşılıklı görüşme ve lokasyon tespiti,
  Fizibilite raporu hazırlanması,
  Karşılıklı Onay,
  Gerekli evrakların tamamlanması, Sözleşmenin imzalanması, ödeme işlemleri,
  Mimari projenin onayı ve tadilatın başlatılması,
  Sonax Akademi de gerekli teorik ve pratik eğitimlerin verilmesi,
  Kurulum paketinin sevk edilmesi,
  Yerinde eğitim ve denetim,
  Yetki belgesinin verilmesi.
 • Ek Hususlar : Yok

Sonax Bayilik Yatırım Bilgileri

 • Bayilik / Franchise Paket(ler)inin İçeriği: SONAXta bayilik bir sistem demektir. SONAX bayisine, İşyerinin mimari iç ve dış dizaynından tutunuzda, işletmede uygulanacak hizmet başlıkları, tanımları ve standartları, eğitim manueli, iş prosedürleri, alet ve destek ekipmanları, makine parkı ekipmanları, profesyonel uygulama ürünleri, perakende satış ürünleri, reklam tanıtım materyallerini, servis programı ve kurumsal kimlik standartlarını içeren bir konsept veriliyor. İş yeri bu konsepte göre kuruluyor.
  İşyerinin başta işletme sahibi olmak üzere tüm personeli 1-2 hafta hizmet ve satış eğitimleri alıyor. Bayi işe başladığında eğitim uzmanımız bu kez iş yerine giderek 1 hafta işletmede kalıp bayinin sistemini işler hale gelmesine gerekli ek eğimler veriliyor ve yardımcı oluyor.
 • Bayilik / Franchise Şartları: Bölgede mevcut Sonax bayii ile arasında en az 5 km mesafe olmalı,
  En az 400 m2 minimum kapalı alan olmalı,
  Yerleşim bölgesinin nüfus ve araç sayısı rantabl olmalı,
  Bu konuda SONAX ekibi, yatırımcı için bir fizibilite raporu hazırlar
  Araç uygulama alanının araç yıkama alanından bağımsız olarak bölünmesi,
  Çalışma alanlarının belirlenen standartlarda hazırlanması,
  Belediye ve yetkili kurumlar ile herhangi bir problem olmaması ve gerekli izinlerin alınması,
 • Hedef Bölgeler : Tüm Türkiye
 • İsim Hakkı Bedeli : Yok -
 • Minimum Şube Açılış Maliyeti : Değişkendir -
 • Ortalama Şube Kurulum Süresi : 20 gün
 • Reklam Katılım Ücreti : Yok
 • Gelirden Pay : Yok

Sonax Bayiliği Kazanç Tablosu

 • Ortalama Kar Marjı : 50

Sonax Bayilik İletişim Bilgileri

 • İlgili Kişi :
 • Adres : Şerifali Mah. Turgut Özal Bulvarı No: 189 Yukarı Dudullu 34775 Ümraniye/İstanbul
 • Telefon : + 90 216 527 75 03
 • helal çiğköfte bayilik
 • bujiteri bayiliği
 • moda toptan bujiteri bayilik
 • samsat çiğköfte bayilik
klima bayilik
poba döner bayiliği