mikrofiber bez bayiliği klima bayilik
Hacıalioğlu çiğ köfte

Dönerci Dükkanı Açmak

Tarih: 02 Haziran 2016, 18:14 | Okunma :24510
Dönerci dükkanı açmak istiyorum diyen girişimciler için hazırlanmış rehber makale

Dönerci dükkanı açmak istiyorum diyen girişimciler için hazırlanmış rehber makale

Dönerci dükkanı açmak istiyorum

Döner ülkemizin popüler yemek kültürlerinden biridir. Bazen fast food bazen bir ana yemek olarak tercih edilebilir, çabuk servis edilebilmesi en büyük avantajlarından biridir.. Döner seven bu kadar çok olunca dönerci dükkanı açmak girişimciler için popüler bir yatırım halini alıyor.

Döner sektörüne girmek istiyorsanız öncelikle konspetinizi belirlemeniz gerekiyor.

Dönerci dükkanı açmak ile ilgili konseptler

1- Döner restorant açmak

Yatırım bütçeniz 250-500 bin tl bandındaysa döner restorantı açmak mantıklı bir seçim olabilir. Fiyatların ve gramajların fast food dükkanlarına göre daha fazla olduğu restorantlar minimum 6-7 eleman ile işletilebilir. Mekan olarak 150 m2 üstü bir dükkan hedeflenmelidir. porsiyon,pilav üstü,tombik,dürüm gibi çeşitlerin sunulabildiği konsept yada iskender ürünün ön plana çıktığı konspetlerden biri tercih edilebilir.

2- Fast Food Dönerci Açmak

Hızlı tüketime yönelik ürünlerin sunulduğu bu konsept düşük m2 lerde  ve nispeten düşük maliyetlerde kurulabilir. 50-60 bin tl yatırım bedelini göze almalısınız bunun dışında 30-100 m2 dükkanlar işinizi görebilir. Minimum 3 eleman ile işletilebilir. Paket servisi de düşünürsek eleman ihtiyacını en az 4 olarak düşünmekte fayda var. Döner kesme ustalarının maliyetini azaltmak için döneri traşlayan ve fazla bir deneyim gerektirmeyen makinaların da sektörde kullanıldığını ek bilgi olarak hatırlamak isteriz.

Kendi içindeki konspetler;

-Et dönerci açmak

- Tavuk dönerci açmak

- Soslu Hatay dönercisi açmak

- Et ve tavuk döner bir arada

Dönerci dükkanı açmak kaça mal olur ?

Yukarıda belirtildiği üzere konseptine göre 50-500 bin tl arasında açılış maliyeti oluşabilir.

Dönerci dükkanı kendim mi kurmalıyım bayilik mi almalıyım ?

Eğer sektörel bilginiz yoksa bayilik / franchise almak daha mantıklı olabilir. Bayilik almak sizi ürün tedarik, dekorasyon, eleman bulma / eğitme,sunum,menü gibi konularda rahatlatır. Muhtemelen bunların karşıında bir isim hakkı bedeli bedeli ödemek zorunda kalabilirsiniz abartılı olmamak kaydı ile bunun karşılığını zamanla almanız mümkün. Sektörel bilginiz varsa bir şekilde dükkanınızı açma konusunda fikirleriniz oluşmuştur  eğer bu konuda tecrübe yoksa deneme yanılma isim hakkı bedelinden daha yüksek bir öğrenme maliyeti oluşturabilir.

Eğer döner üzerine bayilik almayı düşünüyorsanız aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.

http://www.iskuruyorum.com/bayi/doner-bayilik-veren-firmalar/11/

iskuruyorum.com Özel Makalesidir. @2016

 

Bayilik Bölümü Sonuçları
 • Bomba Döner Bayilik  

  Hizmet sektöründe , yılların tecrübesini pratik çalışma ve hijyenik unsurlarda birleştirerek büyüleyici bir dekora imza atma aşamasına gelmiş bulunmak..


  • Maxi Döner Bayilik  

   Döner Üretimi yapan firmamızın hizmet anlayışı tadına doyum olmaz lezzette olmasıdır. hiçbir katkı maddesi olmadan sadece taze sebze ve baharatlarla h..    • By Beyaz Döner Bayilik  

     Bybeyaz yatırımcısına minimum yatırımla, müksimum kar sağlamayı amaçlayan bir markadır. Müşteriye en kaliteli şekilde hizmet götürürken, franchise nok..


     • Etibeyaz Döner Bayilik  

      Etibeyaz serüveni, 2001 yılında Fatih Fevzipaşa caddesinde, 18 m2'lik sirin bir dükkanda başladı. Kendisine has özel formülü ve lezzeti, el yapımı lim..


      • Chickenart Bayilik Franchise  

       2016 nın son çeyreğinde kurulan firmamız özel sosumuz ve özel soslanmış tavuk dönerimizle servis edilmektedir. Yine kendi imalatımız olan tandır lavaş..


       • 1 Döner Bayilik Franchise  

        1 DÖNER Gıda ve restaurant sektöründe hizmet veren 1 DÖNER 2017 yılında İSTANBUL DA kuruldu. 20 yıldır Türkiye nin gıda ve..


        • Harbi Döner Bayilik  

         Harbi döner firması Yakın zamanda kurulmuş olup kısa sürede çok iyi bir başarı elde etmiş bir firma haline gelmiştir kısa Zamanda müşterilerin ilği ve..          • Mr.chickentogo Bayilik  

           Firmamiz 2010 yilindan beri izmir bucada hizmet vermekte olup tavuk doner ve kasap kofteyi garniturler esliginde sunup essiz bir lezzete imza atmaktad..


           • Hatay Döner Bayilik  

            HATAY DÖNER Doğruyu söylemek gerekirse maceramız bir Hatay’lı olarak oğlumun kendisi için milli yemeğimiz kabul ettiğimiz Hatay Usulü Döner restoran..


            • Zater Antakya Döner Bayilik  

             Türkiye de Antakya dönerini ilk defa markalaştıran ve yerel bir tatı ulusal bir markayla beraber tanıtan Zater Antakya Döner kendi üretimi olan soslar..


             • Dönerhan Bayilik Veriyor  

              Dönerhan Restorant 27.06.2014 tarihinde Samsun ilinde faaliyete başlamıştır. Tandırda yapılan lavaş ile odun ateşinde pişmiş yüzde yüz et döner satmak..


              • Fantasya Dönerim Bayilik  

               Şirketimiz 1987 yılından beri İzmir Bornova merkezinde kendi çiftliğimizden ürünlerle gıda sektöründe hizmet vermektedir...


               • AYDÖNER  Franchise Veriyor

                2008 yılından bu yana gıda konusunda hizmet vermekte olan firmamız edindiği bilgi ve tecrübeyle birlikte AR-GE çalışmaları sonucu altyapısını sağlam ..
En iyi iş fikirleri listesi için tıklayın.. Sizin de web portalımızda yayınlanmasını istediğiniz iş fikriniz varsa iletişim bölümündeki formu kullanarak bize yollayabilirsiniz.

Bu iş fikri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Oyla ! Bu iş Fikri Tutar Mı ?Oyunuz yorumuzla birlikte kaydedilcektir lütfen yorum eklemeyi unutmayınız


Ad / Soyad

Email

Yorumunuz

Yılın ilk ayı ? (oc..) lütfen aşağıdaki alana yazınız.

Kuruyemiş dükkanı açma iş fikrinin değerlendirmesi, kuruyemişçi dükkanı nasıl açılır.

Adana baklava böreği dükkanı açmak üzerine hazırladığımız yazımızı okuyucularımızın dikkat

Balık Av Malzemeleri Satış Dükkanı Açmak için neler gerekli sizin için araştırdık. Kendi i

Damacana su bayiliği alarak sucu dükkanı açmak üzerine iş fikri değerlendirmesi

Oto ekspertiz dükkanı açmak üzerine iş fikri araştırması.

klima bayilik
klima bayilik
poba döner bayiliği

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi DMCA.com Protection Status