mikrofiber bez bayiliği
Hacıalioğlu çiğ köfte
parfüm bayilik

Ev yemekleri dükkanı açmak

Tarih: 02 Haziran 2014, 14:40 | Okunma :30910
Ev yemekleri dükkanı açmak isteyen girişimciler için rehber.

Ev yemekleri dükkanı açmak istiyorum

Gıda sektörü her zaman lolomotif sektörlerden biri olmuştur. Gıda sektöründe iş kurma alternatiflerinden birisi olan ev yemekleri dükkanı açmak  ilginizi  çekiyorsa yazının devamını okuyunuz.

 

Ev yemekleri dükkanı açmak için neler gerekli ?

1-Hedef pazar belirleyin: Hangi tip müşterilere yemek satmayı düşünüyorsunuz, çevredeki iş yerlerinde çalışanlara mı,üniversite öğrencilerine mi fiyatlandırmanızı ve çeşitliğiğinizi belirleyebilecek ana unsurlardan biri.

2-Menüyü belirlerleyin : Ev yemekleri geniş bir kitleye hitap eder müşterilerinizin yakın çevreden her gün gelen müşteriler olduğunu düşünerek değişen ana yemeklere ihtiyacınız olacaktır. Satmayı düşündüğünüz ev yemeklerinin listesini oluşturun. Bir kaçında uzmanlaşmanız işletmenizi meşhur hale getirebilir.

3-Yer seçimi: ev yemekleri dükkanı için 100-150 m2 bir yer yeterli olabilir. Hedef kitlenize ulaşabileceğiniz bir konumlardaki dükkanlar için araştırma yapınız. Dükkanın düz ayak olması ve geniş vitrini olması sizin için avantaj sağlayacaktır.

4-Rakiplerinizi analiz edin: Yeri belirledikten sonra rakiplerinizi analiz edin, sizin düşündüğünüz konspete yakın en yakın dükkanın size uzaklığı,yemek çeşitleri, en çok ilgi gören rakiplerinizin hangi ürünleri ön plana çıkıyor tüm bunları kafanızda birleştirip sizi onlardan bir adım öne çıkaracak neler yapabileceğinizi düşünün.

5- Ekipman listesi hazırlayın : Dolabından çatalına tabelasına kadar ihtiyacınız olan malzemelerin listesini yapıp bunlar en uygun fiyatta temin edebileceğiniz yerleri araştırın.

6-Tedarikçi listesi hazırlayın : Yemek hazırlamak için ihtiyacınız olan ürünleri nereden kaç firmadan temin edeceksiniz.

7- Bütçenizi belirleyin : Tüm bu işlemler için ne kadar bütçe gerektiğini hesaplayın evdeki hesabın çarşıya uyup uymadığını kontrol ediniz.

8-Pazarlama planı oluşturun : Müşterilerinizin sizi dükkanın önünden geçerken fark etmesini beklemeyin. Yakın çevre için el ilanı bastırmak,şirketlere birebir ziyaretlerde bulunmak başarı şansınızı arttırabilir.

9- Firmanızı kurun : Başlangıç için sahış firması yeterli olabilir, çok ortalık bir yapınız varsa limited şirketide kurabilirsiniz.

10- İnternetin gücünü kullanın : Bir web sitenizin bulunması önemlidir mutalaka bir web sitesi yaptırınız. Ayrıca sosyal medyada kendizi tanıtın,müşterilerinizin sosyal medyada ürünleriniz ve sizin hakkında yaptığı yorumları takip edin gerekirse iletişime geçin.

Bu iş fikri ile ilgili bilgiye sahipseniz yorum bölümü ile fikrinizi paylaşabilirsiniz.


Serhat AVCU

iskuruyorum.com özel haberi @2014

2 yorum yazılmış.
 • yorum resim

  Büyük şehirler için mantıklı bir iş.Ama.mekan önemli.

 • yorum resim

  En çok yapmayı istediğim iştir ama neler gerekli bilmiyorum yer ve Çevre çok önemli doğru yerde olursa kazancı da güzel olur diye düşünüyorum
  .

En iyi iş fikirleri listesi için tıklayın..

Bu iş fikri için 2 oy verilmiş 5 üzerinden ortalama puanı 5

Sizin de web portalımızda yayınlanmasını istediğiniz iş fikriniz varsa iletişim bölümündeki formu kullanarak bize yollayabilirsiniz.

Bu iş fikri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Oyla ! Bu iş Fikri Tutar Mı ?Oyunuz yorumuzla birlikte kaydedilcektir lütfen yorum eklemeyi unutmayınız


Ad / Soyad

Email

Yorumunuz

Onay Kodu Lütfen Aşağıdaki Alana Yazınız


Türkiye'de bir ilk olan Paspasmatik, rengarenk, değiştirilebilir tasarımların yer aldığı

SEAS DOOR Bayilik : Çelik kapı satışı yapan firma bayilikler veriyor.

Balık Av Malzemeleri Satış Dükkanı Açmak için neler gerekli sizin için araştırdık. Kendi i

Yazarımız Mehmet Yanık'ın iş dünyası ile ilgili makalesini değerli okuyucularımızın beğeni

Damacana su bayiliği alarak sucu dükkanı açmak üzerine iş fikri değerlendirmesi

 • helal çiğköfte bayilik
 • bujiteri bayiliği
 • ren a car bayiliği
 • moda toptan bujiteri bayilik
parfüm bayilik
parfüm bayilik

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi DMCA.com Protection Status