mikrofiber bez bayiliği klima bayilik
Hacıalioğlu çiğ köfte

Girişimcilere Tavsiyeler

Tarih: 27 Nisan 2016, 10:30 | Okunma :7567
Dünyanın en çok kazandıran sektörlerden, bilişim sistemleri, telekomünikasyon, enerji ilk üçte yer alırken, dördüncü sırada ‘kuru temizleme’ sektörü geliyor. Dry Clean Express Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Avşar, Türkiye’de son yıllarda yatırımcıların gözdesi olan ve girişimcilere büyük kazanç fırsatları sunan, kuru temizleme sektörüne girmek isteyen adaylara önemli tavsiyelerde bulunuyor.

Girişimciliğin, son yıllarda oldukça popüler bir kavram haline geldiğini, yenilikçi ve farklı birçok fikrin piyasalarda adından söz ettirdiğini belirten Fatih Avşar, günümüzde girişimci adaylarının beklemek yerine, kendi işlerini kurmayı tercih ettiklerini söyledi. Yeni dünyanın girişimcilere, büyük fırsatlar tanıdığını ama bu fırsatları değerlendirebilmek için girişimcilerin sahip olunması gereken bazı kişisel özellikleri olduğuna dikkat çekti.


Girişimcinin En Önemli 10 Özelliği


Hangi sektörde olursa olsun girişimcilerin 10 özelliğine dikkat çeken Fatih Avşar şöyle konuştu: ‘ Bir girişimcinin; ileri görüşlü, motivasyon sahibi, zaman yönetimini bilen, özgüvenli, yönetim becerisine, planlama yeteneğine, finansal bilgiye, esnek bir yapıya iletişim kurma becerisine, başarı hırsına sahip olması gerekir. İşe inanması ve bu işi yapma isteğinin olması en önemli unsurlardan biridir. Girişimci kişiler kendine güven duymalı ve karşı tarafın da kendine güven duymasını sağlamalıdır. Geri adım atmaktan korkmamalı, yeniden başlama gücüne sahip olmalıdır. Elde ettiği sonuçları değerlendirebilmelidir. Mesleki riskleri üstlenebilmeli ve riskleri iyi bir şekilde yönetebilmelidir. Cesaretli ve iyimser olmalıdır. Girişimci ruhunu şahlandıran ortamı oluşturabilmeli ve kendinin farkında olmalıdır.’


Kuru Temizleme Sektörüne Girecek Girişimcilerde Aranan Özellikler


Her parası olana franchise vermediklerini belirten Fatih Avşar, müşteri hizmetleri ve ilişkileri yönetimi konusunda başarılı olabilecek, sektör ile bağlantılı yeni gelişmelere açık, öngörülü, dinamik ve genç bir ruha sahip yatırımcı ve girişimcilere Franchise verdiklerini söyledi. Müşterilere ve çalışanlara karşı şeffaf davranmanın, güven telkin etmenin, müşteri memnuniyetinin, her zaman ilk planda tutulması gerektiğine dikkat çekti. Kuru temizlemeciliğe, mağazacılık anlayışını yükleyebilecek nitelikte bakış açılarına sahip girişimcilerin, kendi kurum vizyonlarına ve misyonlarına uygun olduğunu sözlerine ekledi.


‘Girişimciler Ülkenin Yükselmesini Sağlar’


Girişimciliğin topluma ve ülkeye katkılarının büyük olduğundan bahseden Fatih Avşar, ‘Girişimcilik inovasyona kapı açtığı sürece; ülkenin dışa bağımlılığında azalma ve ekonomik seviyede yükselme gerçekleşecektir. Başlangıçta küçük gibi görünen değişiklikler, büyük sonuçlara ve başarılara imza atıyorsa; hem kişisel tatmin gerçekleşmiş olacaktır, hem de bizden sonrakilere örnek teşkil eden başarı hikayelerimiz ülkemize maddi ve manevi değer olarak yansıyacaktır’’ dedi.


Kuru Temizleme Sektörüne Yatırım Yapmak İsteyen Bir Girişimci Ne Kadar Bir Paraya Sahip Olmalı?


Kuru temizleme sektörüne yatırım yapmak isteyen bir girişimcimize, franchise hizmet kapsamımızda olan; (Yer seçimi ve bölge garantisi, fizibilite çalışmalarının yapılması, mağaza projelendirilmesi, makina parkurunun kurulumu ve gerekli teknik eğitimin verilmesi, kalifiye personel temini ve sonrasında ortaya çıkabilecek personel eksikliğini giderme garantisi ve mağaza açıldıktan sonra işletme ile alakalı her hangi bir probleme karşı çözüm önerisinde bulunma vb.) gereklilikleri yerine getirdikten sonra toplamda 90.000 Euro ‘ya anahtar teslim şık bir mağazaya sahip olma şansını veriliyor.

En iyi iş fikirleri listesi için tıklayın..

Yorum Ekle

Konu hakkındaki değerli yorumunuzu paylaşmak için lütfen formu kullanınız. Lütfen bu bölümden bayilik başvurusunda bulunmayınız firmanın telefonunu arayabilirsiniz. Bu bölümden yapılan bayilik başvuruları muhtemelen silinecektir.

Ad / Soyad

Email

Yorumunuz

Yılın ilk ayı ? (oc..) lütfen aşağıdaki alana yazınız.Aşağıdaki haberlerden hangisi ilginizi çekiyor ?

Az sermayeli iş arayan girişimler için iş fikirleri bulabileceği kaynak.

Hayatımızın 2018 ve Sonrası Ne kadar göz bebeği varsa gele üst üste, Yine ayrı manza

Yazarımız Mehmet Yanık'ın iş dünyası ile ilgili makalesini değerli okuyucularımızın beğeni

Kırmızı Kaliforniya solucanları ile organik solucan gübresi üretimi aşamaları

Bayilik almak istiyorum diyorsanız önemli bir karar almışsınız demektir bu aşamada web sit

klima bayilik
klima bayilik
poba döner bayiliği

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi DMCA.com Protection Status