mikrofiber bez bayiliği klima bayilik
Hacıalioğlu çiğ köfte

Tarihi Sultanahmet Köftecisi Yurtdışı Franchise

Tarih: 20 Mayıs 2013, 10:34 | Okunma :8137
Tarihi Sultanahmet Köftecisi yurtdışına açıldı.

-Uluslararası Türk köfte zinciri için ilk adım

-94 yıllık lezzetini dünya markasına dönüştürmeyi hedefleyen Tarihi Sultanahmet Köftecisi, ilk yurt dışı şubesini kardeş ülke Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de hizmete sundu

-Tarihi Sultanahmet Köftecisi Mehmet Tezçakın: ‘’Birkaç sene içinde en az 4 kıtada onlarca şubesi olan uluslararası bir marka haline geleceğiz’’

Et, ekmek, soğan ve tuzun mütevazı birleşimiyle 94 sene önce keşfettiği lezzetini dünya markasına dönüştürmeyi amaçlayan Tarihi Sultanahmet Köftecisi, ilk yurt dışı şubesini Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de açtı.

Mehmet A. Alizade sokağında, Fransa Büyükelçiliği’nin yanındaki Bakü Şubesi’nin açılışını, Tarihi Sultanahmet Köftecisi’nin 4. kuşak sahibi Timur Tezçakın ile markanın Azerbaycan master franchise temsilcisi Babylon Group’un yöneticileri yaptı.

Açılışta, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Alper Coşkun, Tarihi Sultanahmet Köftecisi’nin ortakları Murat Koçyiğit ve Sinan Tezçakın ile 3. kuşak sahibi Mehmet Tezçakın da hazır bulundu.

Sultanahmet Köftecisi’nin 3. kuşak sahibi Mehmet Tezçakın, açılışta yaptığı konuşmada, dedeleri Mehmet Seracattin Efendi’nin 94 sene önce açtığı küçücük dükkânla temellerini attığı işletmenin, bugün sektörünün en çok tanınan markası haline geldiğini söyledi.

Tezçakın, “Dedemiz Mehmet Seracettin Efendi, 94 yıl önce Sultanahmet'teki küçük dükkânını açarken sadece ailemizin 4 kuşağını değil, Türkiye'nin mutfak kültürünü de etkileyecek bir karar verdiğini biliyor muydu emin değiliz. Ama emin olduğumuz bir şey var: sadece İstanbullular için değil, Türkiye'nin ve dünyanın dört bir köşesinden yolu İstanbul'a düşenler için köfte artık ‘Sultanahmet Köftesi’. Bu lezzeti, sunumuyla yurt ve dünya geneline yaymak hedefindeyiz” dedi.

İşletmenin, bayilik yöntemiyle bir süre önce yurt içinde başlattığı şubeleşme çalışmalarını yurt dışına taşıdığını anlatan Tezçakın, şöyle devam etti:

‘’Yurt içinde şube sayımız 11’e ulaştı, sene sonuna kadar 9 şube daha açmayı planlıyoruz. Bakü ise yurt dışı hedeflerimizin sadece ilk adımı. Diğer Türk cumhuriyetlerinden de yoğun talep alıyoruz. Kısa süre içinde buralarda da yeni şubeler açacağız. Bu ay sonunda ABD’den davet aldık. ABD de büyüme hedeflerimiz arasında yer alıyor. Ardından Kanada, Almanya, Hollanda, Dubai, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Irak’ta da şubeler açmayı planlıyoruz. Tarihi Sultanahmet Köftecisi, birkaç sene içinde en az 4 kıtada onlarca şubesi olan uluslararası bir marka haline gelecek.’’

 

Ayrıntılı bilgi için:

Metiner Erdem

Tarihi Sultanahmet Köftecisi

İletişim Danışmanı

0533 5179557alt161a alt52a

2 yorum yazılmış.
 • yorum resim

  Merhaba
  Viyana ya bayilik veriyormusunuz
  veriyorsaniz maliyeti nekadar
  Tsk..

 • yorum resim

  Yurtdışında ufak bir restoran açmak istiyorum eğer sizin isminizi tanıtır isem ve kotelerinizi satar isem bana ne gibi bir Yardımınız olur gerekli maleme hakkında teşekürler.

En iyi iş fikirleri listesi için tıklayın..


Aşağıdaki haberlerden hangisi ilginizi çekiyor ?

Yazarımız Sayın Mehmet Yanık'ın "Başarı" üzerine yazdığı makaleyi okurlarımızın dikkatine

Mehmet Yanık'ın kalite ile ilgili yazı dizisinin son makalesini beğeninize sunuyoruz.

Yazarımız Mehmet Yanık'ın iş dünyasına yönelik yazı dizisinin ilk makalesini beğeninize su

Hayatımızın 2018 ve Sonrası Ne kadar göz bebeği varsa gele üst üste, Yine ayrı manza

Yazarımız Mehmet Yanık'ın iş dünyası ile ilgili makalesini değerli okuyucularımızın beğeni

klima bayilik
klima bayilik
poba döner bayiliği

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi DMCA.com Protection Status