mikrofiber bez bayiliği klima bayilik
Hacıalioğlu çiğ köfte

Köfteci Ramiz Bayilik- Bayilik Şartları 2013

Tarih: 19 Haziran 2013, 14:37 | Okunma :9388
Köfteci Ramiz bayiliği ve Köfteci Ramiz bayilik şartları hakkında bilgi.

Köfteci Ramiz Bayilik / Franchise Veriyor

Gelen ısrarlı franchising tekliflerinin içinden uygun olanlarına Köfteci Ramiz prensipleriyle çalıştırılan restoranlar açılıyor. Açılan bu restoranlara elemanlar yetiştiriliyor. Bu restoranlara bütün ürünler Akhisar’dan soğuk zincirle günlük olarak taşınıyor. Her bir nokta sürekli denetleniyor ve standartların her noktada ayni olması sağlanıyor. Şu anda Köfteci Ramiz artık ulusal bir marka…

İzmir ve İstanbul’da AVM'lerde açılacak olan yeni şubeler için franchising başvurusu kabul edilmemektedir. Köfteci Ramiz bu şehirlerde Alış veriş merkezi içinde açılacak yeni restoranları ana firma olarak kendisi açacak ve işletecektir.

 

Köfteci Ramiz FRANCHISING SİSTEMİMİZ

Köfteci Ramiz markası olarak üç değişik işletmecilik sistemimiz söz konusudur.

- Ana firma olarak şube açmak.

- Bayilik modeliyle franchising vermek.

- Join Venture (Ortak Girişim) Ana firmayla bayiinin iki ortak gibi restoranı işletmesi.

Şube, Join Venture ya da Franchise hangi model olursa olsun Köfteci Ramiz’in kurumsal işletme anlayışı değişmemektedir. Her üç modelde karlılık, franchise bedeli, ürün teminleri, personel eğitimleri aynı biçimde uygulanmaktadır.

Ürünlerin Ana Firma Tarafından Tedarik Edilmesi:

Köfteci Ramiz restoranlarında ürünler günlük olarak Akhisar’daki merkezden taşınmaktadır. Temelde köfte ve diğer et mamulleri, Ramiz özel pidesi, salata barda yer alan zeytin, zeytinyağı, turşu grupları, bakliyat ürünleri, yarı mamul ve mamul tatlı grupları dışında yer alan taşınması rasyonel ve ekonomik olmayan ürünler için bayii kendi belirleyeceği tedarikçilerle çalışabilmektedir. Ancak gazlı içecekler ve ayran gibi ürünlerde ana firmanın belirleyeceği sözleşmeler üzerinden tedarik yapılmaktadır. Ürünler dondurulmadan günlük olarak bayiinin kapısına kadar gönderilmektedir.

Restoran Dekorasyon ve Mimari Uygulamalar:

Köfteci Ramiz’in konseptini taşıyabilecek kendi mimar gruplarımızla çalışılması zorunludur. Mimarlarımızın çizeceği proje yine mimarlarımızın denetimi altında sizin de seçebileceğiniz uygulamacı taşeronlarla uygulanabilir. Ancak dekorasyon ve demirbaşların tedarik edilmesinde ana firma olarak ekonomik çözümler anlamında tavsiyelerde bulunmaktayız. Genel olarak alışveriş merkezlerinde 80-120 metrekare aralığında, caddelerde ise 120-250 metrekare aralığındaki binaları seçiyoruz. Binaların içinde sayılabilecek, bahçeler, bodrum katlar, batar katlar gibi üniteler dışında oturum alanlarının bu metrekarelerde olması gerektiğini düşünüyoruz. Yine de bu konuda da lokasyona göre hareket etmekteyiz. Ortalama bina dekorasyon maliyetlerini bayilerimiz metrekare başına 1.500-2.000 TL civarlarında maletmektedir.

Franchising Bedeli, Royality Bedeli, Reklam Katkı Payı:

Franchising Bedeli, ana şirket tarafından, süre sınırı olmadan, bir defaya mahsus olarak alınan ücrettir. Bu bedel ve aylık yüzde şeklinde alınan bedel tamamen lokasyona göre değişmektedir. Franchising Sistemimiz içinde Reklam Katkı Payı alınmaz. Franchising Bedeli her şube için değişebilen bir rakamdır, bir çok markadan farklı olarak Köfteci Ramiz’in franchising sisteminde restoran yapılacak bina belirlenmeden, bayilik bedeli belirlenemez.

Personelin Eğitimi:

Açılacak restoranın yakınında ikamet eden personellerden restoran kadrosunu oluşturmaya gayret edilmektedir. Bayii adayının tedarik edebileceği personel ile ana firmanın varsa bölge personel havuzundan istihdam edebileceği personel Akhisar’daki Merkez Restoran’da ortalama üç haftalık eğitim sürecine tabii tutulur. Bu süre içinde eğitilen personelin, yeme, içme ve konaklama masrafları ana şirket tarafından sağlanmaktadır. Bu sürecin sonunda Köfteci Ramiz’in operasyon timi ile birlikte eğitilen personel “yerinde eğitim” denilen ikinci bir eğitim sürecine açılacak restoranda devam eder. Operasyon Ekibinin restoran işletim sistemini oturtmasıyla yeni restoran sistemi yeni personele devir edilir. Ayda en az iki kez restoran kontrolleri ve gölge müşteri uygulamalarıyla sürekli denetim devam eder.

Yatırımcıdan Beklenen:

Köfteci Ramiz markasıyla şu anda üç konseptte restoran açmaktayız. Karayolları Yol Restoranları, Cadde Konseptinde Açılan Restoranlar ve Alışveriş Merkezleri Restoranları. Alışveriş Merkezlerinde, Köfteci Ramiz firması marka olarak bulunmaya karar verdiği restoranlarda kiralamayı kendi yapmakta, kiralamadan sonra da franchise modeliyle bayilik vermeye karar verdiğinde seçtiği bayii adayı ile alt kiralama sözleşmesi düzenlemektedir. İzmir ve İstanbul’da açılacak alışveriş merkezlerinde franchising verilmemektedir.

Yatırımcıdan beklenen, yalnızca finansal yatırım değil, Köfteci Ramiz markasıyla açılabilecek farklı lokasyonlarda farklı projeler üretebilmesidir. Marka olarak yatırımcı adaylarına yer tavsiyesinde bulunmamaktayız. Yine yatırımcının, bu işten başka işi olmaması, işinin başında uzun mesailer verebilecek kadar zamanı olması, Köfteci Ramiz’in yatırımcıdan beklediği en önemli özelliktir.

Köfteci Ramiz Franhise Başvuru Formu

http://www.kofteciramiz.com/franchise_form.asp

Adres: Akhisar-Balıkesir Karayolu 3.Km. BP Akaryakıt İstasyonu 45220 Akhisar / Manisa

Telefon: (236) 414 33 33

Faks: (236) 413 88 44


alt52a

En iyi iş fikirleri listesi için tıklayın..


Aşağıdaki haberlerden hangisi ilginizi çekiyor ?

Yazarımız Mehmet Yanık'ın iş dünyası ile ilgili makalesini değerli okuyucularımızın beğeni

Yazarımız Mehmet Yanık'ın marka odaklı yazısını değerli okuyucularımızın dikkatine sunuyor

Çiğ köfteci açmak isteyen girişimcilerin merak ettikleri konuları Hacıalioğlu Çiğköfte den

Çiğ köfteci açmak günümüzün popüler az sermayeli işlerinden biri.

Köfte dükkanı açmak istiyorum diyen girişimciler için faydalı olacağını düşündüğümüz bilgi

klima bayilik
klima bayilik
poba döner bayiliği

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi DMCA.com Protection Status